Zadbaj o siebie i o bliskich

Poświęć czas na ćwiczenia. Ćwiczenia pomogą Ci utrzymać zdrowie podczas opieki nad bliskiej osoby. Jako dodatek można zmniejszyć poziom stresu. Jednak w przypadku opieki nad pacjentem może być trudne, więc musisz znaleźć sposoby, aby dostosować je do harmonogramu.
Na przykład, może możesz krótko chodzić kilka razy dziennie. Możesz też zrobić jogę w domu lub spróbować skakać liny.
Możesz też poprosić kogoś, aby usiadł ze swoim bliskiej osoby podczas korzystania z ćwiczeń przez godzinę. W ten sposób uzyskasz bardzo potrzebną przerwę, a także ćwiczenia, których potrzebujesz. Nie zaniedbuj objawów choroby w sobie. Łatwo zauważyć oznaki problemów zdrowotnych w sobie, gdy dbasz o kogoś innego. Jeśli jednak zachorujesz, nie będziesz w stanie pomóc swojemu ukochanemu, więc najlepiej trzymaj się problemów zdrowotnych. W rzeczywistości najlepszym planem jest utrzymanie regularnych wizyt lekarskich i badań chirurgicznych, aby mieć pewność, że jesteś w dobrym zdrowiu.
Dowiedz się, czego potrzebuje twój ukochany. Zanim będziesz mógł poprosić o pomoc w opiece nad ukochaną osobą, musisz dowiedzieć się, gdzie inni mogą się włączyć. Poświęć trochę czasu, aby wymienić wszystko, co trzeba zrobić, aby opiekować się Twoim bliskim. Staraj się nie pozostawiać niczego.
Po utworzeniu listy zastanów się nad tym, co możesz realistycznie robić samemu bez wypalania. Teraz spójrz na to, co inni mogą zrobić, aby odciążyć cię od ciebie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *