Dbanie o włosy

Szampon tylko kilka razy w tygodniu. Szamponowanie włosów każdego dnia powoduje wyschnięcie i kruchość. Naturalny olej, który wytwarza skóra głowy, odżywia włosy, zostaje spłukany, zanim będzie mógł wykonywać swoje zadania. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były zdrowe i lśniące, wystarczy tylko raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od typu włosów.

Kiedy po raz pierwszy zrezygnujesz z częstego mycia włosów, możesz zauważyć, że wygląda to bardziej olejowo niż zwykle. Twoja skóra głowy produkuje olej w nadmiarze, ponieważ jest używany do codziennego mycia. Po tygodniu lub dwóch rzeczy równoważy się, a twoje włosy będą wyglądać czystsze, dłużej.
W dni między zmywaniem, kiedy trzeba wydłużyć włosy, wypróbuj suchy szampon. To jest proszek, który posypujesz lub rozpylasz aerozol, na włosach, aby wchłonąć olej i działa jak urok.
Niech włosy są suche, zamiast używać ciepła. Najlepszym sposobem, aby włosy były zdrowe, należy pozostawić do wyschnięcia naturalnie, zamiast używać suszarki do włosów. Ciepło z suszarki do włosów uszkadza wałek włosów, a jeśli robisz to każdego dnia, na pewno zobaczysz uszkodzenia w czasie. Odłóż suszarkę do włosów i pozwól, aby włosy wyschły naturalnie.
To samo dotyczy innych narzędzi stylizujących ciepło, takich jak żelazka, żelazka prostujące i gorące rolki.
W dni, kiedy chcesz używać suszarki do włosów lub innych narzędzi stylizujących, zastosuj surową warstwę ochronną do włosów, aby nie było tak bardzo uszkodzone.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *