Bazarowe okulary przeciwsłoneczne – horror dla oczu

Kto z nas kiedyś nie skusił się na okulary przeciwsłoneczne z lokalnego bazaru czy drogerii, przyciągnięty interesującym wyglądem modelu oprawek i ceną. Tymczasem nawet, jeśli cena jest bardzo okazyjna a okulary modne – warto wiedzieć, że takim działaniem możemy swoim oczom bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie chronić oczy nie tylko przed tym, żeby słońce nie raziło w oczy, ale przede wszystkim przed szkodliwością promieniowania UV. Długotrwałe wystawianie oczu na słońce bez filtra może grozić poważnymi konsekwencjami jak choroby czy uszkodzenia wzroku.

Prawidłowo wykonane okulary przeciwsłoneczne posiadają filtr UV 400, który pozwala zatrzymać większość szkodliwego promieniowania słonecznego UVA i UVB przed dotarciem do oczu. Tymczasem „bazarowe” oprawy przeciwsłoneczne, mimo że często fałszywie podana jest na nich informacja o filtrze – nie chronią oczu i ich okolic. Dodatkowo z uwagi na przyciemnione szkła okularowe – do oczu dociera jeszcze więcej szkodliwych promieni słonecznych. Źrenica bowiem rozszerza się i wpuszcza więcej światła.

Choć zatem konsekwencje takiego traktowania naszych oczu nie są widoczne od razu, warto pomyśleć o tym w dłuższej perspektywie czasu.

Markowe okulary nie muszą być drogie

Rozwiązaniem mogą być okulary znanej marki, przy których zakupie mamy pewność, że ochrona UV jest wystarczająca i możemy czuć się bezpiecznie. Co więcej nie musimy wydawać majątku na okulary przeciwsłoneczne, żeby były dobre. Jeśli liczy się dla nas cena opraw, warto rozważyć zakup w internecie, ale tylko w sprawdzonym sklepie z tytułem np. Certified Reseller 2017. Online oprawy mogą być nawet 70% tańsze niż w stacjonarnym salonie optycznym.

wOkularach.pl w ofercie ma zarówno markowe okulary bardziej ekonomiczne – jak Fresco czy Solano, które jest polską marką tworzącą wysokiej jakości oprawy, często z interesującym designem. A dla osób, dla których cena nie gra tak olbrzymiej roli – w sklepie internetowym jest szeroki wybór modeli Ray-ban®, Prada, Versace, Dolce&Gabbana, Emporio Armani czy Michael Kors.

Co interesujące – wOkularach.pl udostępnia również możliwość zakupu okularów na raty PayU. Wybierz wymarzone okulary i rozłóż ich płatność na dogodne dla Ciebie raty.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...